Dolar : Alış : 7.2483 / Satış : 7.2613
Euro : Alış : 8.5299 / Satış : 8.5453
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya33°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14639 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

PİRALİ’DEKİ YIKIMLAR BAHARA KALDI

04 Ocak 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » PİRALİ’DEKİ YIKIMLAR BAHARA KALDI
PİRALİ’DEKİ YIKIMLAR BAHARA KALDI

Arapgir Belediyesi tarafından metruk binaların yakımı için sürdürülen çalışmalar kapsamında Pirali Mahallesi’nde bulunan binaların mülk sahipleri tarafından yıkılmadığı için Belediye tarafından yıkılacağı açıklandı.

2019 yılı Ekim ayında Pirali Mahallesi’ndeki tehlike arz eden binalarla ilgili olarak belediye teknik elemanlarınca oluşturulan komisyon gerekli incelemeyi yaparak rapor hazırlamıştı. Hazırlanan raporda kargir taş yapı olan binaların genellikle çatısı olmadığı, binalardaki taşıyıcı bölümlerin yıkıldığı, binaların çevreye zarar verecek durumda olduğu belirlenmiş ve mülk sahiplerinden bu metruk binalarını yıkmaları istenmişti. Binalarını yıkmak için toplam 26 mülk sahibine 30 günlük süre verilmiş, bu sürede yıkılmadığı takdirde belediye tarafından yıkılacağı tebliğ edilmişti.

Bu gelişmeler sonrasında mülk sahiplerinin binalarını belirtilen süre içerisinde yıkmadıkları bildirilerek belediye tarafından yıkılmasının kararlaştırıldığı açıklandı. Hava şartlarının olumsuzluğu nedeniyle belirlenen metruk binaların yıkımına ilkbahar mevsiminde başlanacağı bildirilirken, yıkım masraflarının belediye tarafından mülk sahiplerinden tahsil edileceği belirtildi.

Arapgir Belediyesi’nin diğer mahallelerde de bu tür çalışmaları sürdürdüğü, çevreye zarar verecek şekilde bakımsız ve tehlike arz eden binaların yıkımı için çalışmaların devam edeceği hatırlatıldı.   HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika