Dolar : Alış : 5.6316 / Satış : 5.6417
Euro : Alış : 6.3340 / Satış : 6.3454
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya33°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13872 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SERGE “TATİL KÖYÜ” OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

30 Mart 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » SERGE “TATİL KÖYÜ” OLMA YOLUNDA İLERLİYOR
SERGE “TATİL KÖYÜ” OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Arapgir Belediyesi’nin DAP İdaresi Başkanlığı ile birlikte yürüttüğü Serge Mahallesi’nde İlham Merkezi projesinin çalışmaları devam ediyor. Toplam yapı alanı 1100 m² olan konaklama amaçlı kullanılmak üzere yöresel mimariye uygun İlham Merkezi projesinin kaba inşaatı yapılıyor.

Eskişehir Tasarım Projesi kapsamında sürdürülen çalışmalarda kültürel, tarihsel ve doğal güzelliklerin kesişim noktasında turizm amaçlı projelere ağırlık verildiği belirtilirken Serge’deki çalışmaların sürdürüleceği açıklandı. İnşaatı devam eden İlham Merkezi’nin yanı sıra Serge’de bulunan 6 adet tescilli yapının rölöve, restorasyon ve restütüsyon projelerinin de hazırlanmakta olduğu; projeler tamamlandığında konaklama amaçlı 16 odalı, 32 yataklı otel binası ve 6 adet tescilli konağın turizme kazandırılacağı belirtildi.

Proje hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu; Serge Mahallesi’nde 16 adet tescilli yapının ve 1 adet tescilli çınarın bulunduğunu belirterek “Kayaarası, Eskişehir Vadisi ve Meydan Köprüsü’nün eşsiz manzarasının izlenebildiği, yaz-kış iklim koşullarının turizme engel olmayacağı, Türkiye’de bir örneği olmayan yerleşkeye sahip olan Serge, turizm meraklılarının ve işletmecilerin şuan bile dikkatini çekmektedir. Şu an hazırlanan Göz Mesire Alanı Projesi, Eskişehir Vadisi Tasarım Projesi, Kayaarası Kamping Projesi tamamlandığında inşallah Arapgir turizmin merkezi olacaktır” dedi. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika