Dolar : Alış : 18.7913 / Satış : 18.8252
Euro : Alış : 20.6661 / Satış : 20.7033
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15940 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ŞİRE PAZARI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

07 Aralık 2022
Ana Sayfa » GÜNDEM » ŞİRE PAZARI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
ŞİRE PAZARI’NDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Halfeti Mahallesi’nde bulunan Şire Pazarı’nda yapılan sokak sağlıklaştırılması ve cephe giydirme çalışmalarını inceleyerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Malatya’nın kent hafızasını ve belleğini koruyarak gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, şehrin önemli mekânlarından biri olan Şire Pazarı’nda cephe giydirme ve sokak sağlıklaştırması çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaların büyük oranda tamamlandığı bölgede incelemelerde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı ve bölgedeki esnafı ziyaret etti.

Şire Pazarı’nda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren “Şehrimizin altyapı ve üstyapı yatırımlarının yanında şehir merkezinde kent estetiğiyle ilgili güzel çalışmalar yapıyoruz. Daha önce kuyumcular çarşısı, hastane minibüs durakları gibi alanlarda cephe yenileme ve sokak sağlıklaştırılması çalışması yapılmıştı. Kapalı çarşı otobüs durakları ve soykan parkı önünde bulunan otobüs duraklarında yenileme çalışmaları yapıldı. Şire pazarının olduğu sokakta Sayın Başkanımızın ziyaretleri sırasında esnaflarımızın talepleri olmuştu. Bizlerde Sayın Başkanımızın talimatları doğrultusunda çalışmalarımıza başladık. Cephe yenileme, boya ve sıva çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Tente ve tabela çalışmalarını da boya ve sıva çalışmaları tamamlandığında esnafımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Şire Pazarı’nın Malatya’nın dışarı açılan penceresi olduğunu dile getiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Şehrimiz kadim bir şehir. Şehrin sokaklarıyla, caddeleriyle hakikaten görsel anlamda altyapısı ile üstyapısıyla rahat hareket edilebilecek, rahat erişilebilecek bir formasyonda olması lazım. Özellikle şehrimizde eski şehrin bulunduğu yerlerde tabi binalarımızın badanalarının, boyalarının dökülmüş olması ve o eskimenin getirdiği yorgunluk ve yıpranma aynı zamanda göz yorgunluğunu da beraberinde getiriyor. Bu anlamda arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz çalışmalarda şehrin yorgun mahallelerinin bir an evvel yenilenmesi noktasında cephe giydirmeleri ve sokak sağlıklaştırılması noktasında gerekli plan ve programlar yapıldı. Bu program çerçevesinde şehrimizin muhtelif yerlerinde sokak sağlıklaştırma, cephe giydirme ve yenileme çalışmalarını başlattık. Büyük bir kısmı bitirildi. Halfeti mahallemizde ve eski Şire Pazarı bölgemizde binaların cephe giydirmeleri ve sokak sağlıklaştırması çalışmaları yapılmaktadır. Çalışmaların Malatya’mıza, Malatyalı esnaflarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Şire Pazarı’nın özellikle Malatya’nın dış yüzü olması hasebiyle dışarıdan gelen misafirlerimizin, yabancı ve yerli turistlerimizin Şire Pazarı’nda alışverişlerini yapmaları hasebiyle burası Malatya’nın dışa açılan bir penceresidir. Bu pencerenin görsel anlamda güzel olması ve güzel görünmesi lazım. Bu anlamda da yapılan çalışmaların bir an evvel bitirilmesi, vatandaşlarımızın hizmetine sunulması ve görsel kirliliğinde önüne geçilmesi noktasında arkadaşlarımızın yaptığı çalışmaları tebrik ediyorum, hayırlı olsun” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika