Dolar : Alış : 7.5720 / Satış : 7.5857
Euro : Alış : 8.9430 / Satış : 8.9591
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14733 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TARIMSAL DESTEKLER İÇİN BAŞVURULAR 1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

15 Mayıs 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » TARIMSAL DESTEKLER İÇİN BAŞVURULAR 1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR
TARIMSAL  DESTEKLER İÇİN BAŞVURULAR 1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yürütülen ve kırsalda kalkınmayı ve üretimi artırmayı hedefleyen IPARD II programı 9. Çağrıya başvuruların 1 Haziran’da başlayacağı bildirildi.

TKDK Malatya İl Koordinatörlüğü’nce konuya ilişkin yapılan açıklamada “Malatya’nın da içinde bulunduğu 42 ilde toplam 158 milyon avro destek verilecek. 9. Çağrı ilanı kapsamında 101 (Tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlar) ve 302 (Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme) sektörleri desteklenecek.” denildi.  Yapılan basın açıklamasında “Süt, Kırmızı Et, Kanatlı Eti, Yumurta Üreten Tarımsal İşletmelere toplam 104 milyon avro verilecek. Bitkisel Üretim, Arıcılık, Zanaatkârlık ve Katma değerli ürünler, Kırsal turizm, Su ürünleri yetiştiriciliği, Makine parkları ve Yenilenebilir enerji için 54 milyon avro verilecek.” denildi.

Açıklamada hibe desteklemesinin sektörlere göre %50-70 arasında değiştiği, ayrıca yatırımların hem inşaat hem de makine ekipmanda KDVden muaf olduğu için destek oranlarının çok daha yukarılara çıktığı vurgulandı.

 

1 Haziran‘da başlayacak başvuruların 302 için 23 Haziran ve 101 için 30 Haziranda biteceği bildirildi. Başvuru süreleri kısıtlı olduğu için yatırımcıların projelerini belirtilen sürelerde hazırlaması gerektiği kaydedildi. HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika