Dolar : Alış : 8.1211 / Satış : 8.1357
Euro : Alış : 9.5974 / Satış : 9.6147
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya23°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14841 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘TEMASSIZ ASANSÖR ÇAĞRI SİSTEMİ’ HİZMET VERMEYE BAŞLADI

23 Eylül 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » ‘TEMASSIZ ASANSÖR ÇAĞRI SİSTEMİ’ HİZMET VERMEYE BAŞLADI
‘TEMASSIZ ASANSÖR ÇAĞRI SİSTEMİ’ HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uygulamaya geçirilen, ‘Temassız Asansör Çağrı Sistemi’ Sağlık Bakanlığı tarafından iyi uygulama örnekleri arasında gösterildi.

Hastane tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Daire Başkanlığının sağlık tesislerindeki teşvik edici, ilham verici, özgün örneklerinin yer aldığı Kamu Hastaneleri İyi Uygulama Örnekleri Verimlilik ve Kalite Uygulamalarının gösterildiği sitede “Temassız Asansör Çağrı Sistemi” projemiz örnek olarak yerini aldı.  Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Daire Başkanlığı, ülke genelindeki sağlık tesislerindeki iyi uygulama örneklerini değerlendirmiş, Malatya’daki sağlık tesisleri arasında hastanemizin projesi kabul görmüştür.” denildi.

Açıklamada daha sonra şu ifadelere yer verildi: “Kamu alanında bir ilk olarak Hastanemiz Başhekimlik binasında uygulanmaya başladığımız Temassız Asansör Çağrı Sistemi, Koronavirüs salgınına karşı teması en aza indirmeyi amaçlamaktadır. Kısa bir dönem içinde kabin içindeki temassız olarak basılmasını sağlayan sistem entegre edilecektir. İleriki aşamada hastane geneli diğer asansörlere kurulumu yapılacak olan sistem, kullanıcının TÇS-44 cihazının alt kısmına elini yaklaştırdığında sistem otomatik olarak algılamakta ve asansörü çağırmaktadır. Uygulama tüm hastanelerde uygulanabilir niteliktedir.

Ürün teknik bilgileri: 1- Cihazımız Asansör sistemine entegre bir şeklide çalışmaktadır. 2- Cihaz Asansör sistemini ve yönetmenliği engel teşkil etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. 3- Cihaz Asansör dış çağrı butonlarına paralel bir şekilde bağlantı yapılarak uygulanmaktadır. 4- Cihaz Asansör dış butonlarının çalışmasına engel teşkil etmeyerek aynı anda hem cihazı hem de buton kullanılabilmektedir.”HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika