Dolar : Alış : 6.8138 / Satış : 6.8260
Euro : Alış : 7.5770 / Satış : 7.5907
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14466 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TÜFENKCİ: YÖNETİMDE GENÇLERİMİZE İHTİYAÇ VAR

24 Eylül 2018
Ana Sayfa » Genel » TÜFENKCİ: YÖNETİMDE GENÇLERİMİZE İHTİYAÇ VAR
TÜFENKCİ: YÖNETİMDE GENÇLERİMİZE İHTİYAÇ VAR

64-65. Hükümet Gümrük ve Ticaret Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği “Yerel Yönetimlerde Gençlik Stratejileri Zirvesi” programına katıldı.

Burada konuşan Tüfenkci, gençlerin duruşunun ülkenin duruşunu belirlediğini ifade ederek, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında gençlerin demokrasiye, milli iradeye, vatana ve bayrağa sahip çıkmasının Türkiye’ye sahip çıkmaları olduğunu kaydetti.

Gençlerin milletin değerlerine sahip çıkmasının, emeklerini ve fikirlerini ortaya koymalarının bu ülkenin yarınları için teminat olduğunu vurgulayan Tüfenkci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu, talimatı ve ortaya koyduğu stratejiyle gençlerin siyasette ve ülke yönetiminde daha fazla yer aldığını dile getirdi.

Tüfenkci, gençlerin siyaset içinde yer almalarını sadece Anayasa metnindeki bir değişiklikle ortaya koymadıklarını belirterek, “Bu anlayışı bizatihi aday göstererek, seçerek ve parti yönetiminde yer vererek ortaya koyduk. Yine yerel seçimlerde genç belediye başkanlarımızı aday göstererek ortaya koyacağız. Meclis üyeleri içerisine gençlerimizi koyarak yapacağız. Sizlerin bu geleceğe ve vizyona sahip çıkması çok önemli” dedi.

Düzenlenen zirvenin gençlerin nasıl bir yerel yönetim istediklerini öğrenmek açısından önemli olduğunu vurgulayan Tüfenkci, buradan çıkacak sonuçların yol ve eylem haritasına dönüşmesinin önemli olduğunu kaydetti. Tüfenkci, yerel yönetimlerde gençlerin aktif olarak yer almalarının önemine dikkati çekerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“AK Partide gençlerin önü açık. Gençler siyasetten çabuk sıkılıyorlar. Gençlerimizin siyaseti bir yerlere gelmek için değil bu ülkenin yönetiminde benim de bir sözüm var diyebilmek için kullanmaları lazım. Yerel seçimlerde var olan sıkıntıları giderecek ama sizi de temsil edecek fikirlere, fikri yaşlı kendisi genç olan değil her şeyiyle genç olan arkadaşlarımıza ihtiyacımız var. Aday gösterilen arkadaşlarımızı da bu anlamıyla sıkıştırmanız ve yol göstermeniz gerekiyor. Hep beraber elimizi bu ülke için taşın altına koymamız gerekiyor.” HABER MERKEZİ

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika