Dolar : Alış : 6.8138 / Satış : 6.8260
Euro : Alış : 7.5770 / Satış : 7.5907
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14466 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ KURULDU

09 Temmuz 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ KURULDU
TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ KURULDU

Malatya Turgut Özal Üniversitesi, örgün eğitimin yanı sıra uzaktan eğitim alanında da eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayacak.

Uzaktan eğitim faaliyetlerinin kurumsallaşması amacıyla Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-UZEM) kurulmasına ilişkin yönetmelik Resmi Gazetede yayımlandı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Üniversitede bilgi iletişim teknolojilerine dayalı olarak uzaktan yapılacak olan ön lisans, lisans, lisans tamamlama, lisansüstü dahil bütün eğitim-öğretim programları ve faaliyetleri kapsamındaki program ve uygulamalarını yürütmeyi amaçlıyor.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-UZEM) Yönetmeliği’nde merkezin diğer amaçları ise şöyle açıklandı: Üniversitedeki akademik birimler arasında etkileşimi ve yardımlaşmayı desteklemek. Kurum ve kuruluşların uzaktan eğitim ihtiyaç ve isteklerine yardımcı olmak. Teknolojinin sağladığı çoklu ve etkileşimli ortam imkânları ile eğitim-öğretimin başarısını artırmak. Üniversite ile ulusal ve uluslararası üniversiteler, kurum ve kuruluşlar arasında işbirliğine ve yardımlaşmaya katkı sağlamak. Yükseköğretimde üretilen bilginin bütün ilgililere ulaştırılmasında zaman ve mekân kısıtının aşılmasına çalışmak. E-öğrenme temelli ders ve programları geliştirmek ve Üniversitede verilmekte olan dersleri bilgi iletişim teknolojileri ile desteklemek. Uzaktan eğitim ile ilgili uygulama ve araştırma-geliştirme çalışmaları yapmak ve yayımlamak.

Çalışma alanlarından biri olarak, “Bilgi toplumuna geçiş sürecinde ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine yardımcı nitelikteki eğitimlerin bilgi iletişim teknolojileri vasıtasıyla yaygınlaştırılması için bilimsel ve teknolojik araştırmalar” olarak vurgulayan Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-UZEM), faaliyetleri kapsamında hedeflerinden birinin de “Kamu kurumları, özel sektör kuruluşları, ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş ve kişiler için uzaktan eğitim kapsamında kurs, seminer, sertifika programı, konferans ve benzeri faaliyetleri planlamak, düzenlemek, desteklemek, bu faaliyetlerin koordinasyonunu ve denetimini sağlamak” olduğu kaydedildi. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika