Dolar : Alış : 7.3445 / Satış : 7.3577
Euro : Alış : 8.6710 / Satış : 8.6866
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya31°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14650 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

VALİ LGS’DE TAM PUAN ALAN 5 ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

24 Temmuz 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » VALİ LGS’DE TAM PUAN ALAN 5 ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ
VALİ LGS’DE TAM PUAN ALAN 5 ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

Vali Aydın Baruş, Valilik Toplantı salonunda  Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) 500 tam puan alan öğrenciler İrem Deniz Küçükköse, Ahmet Tağluk, Kerem Yıldırım Gözaydın, Furkan Battal Pektaş ve İlker Zelyurt ile İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, öğrenci velileri ve okul temsilcileriyle bir araya geldi.

Vali Baruş yapmış olduğu konuşmasında; “Malatya’dan 5 öğrencinin tam puan almasının kendilerini gururlandırdığını belirterek, “Bu evlatlarımızın gelecek eğitim hayatlarında ne kadar azimli ve sebatkar olduğunu gösteriyor. Yine ailelerin çocuklarının eğitimine ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Eğitim kadrolarında yer alan arkadaşlarımızın da çocuklarımızın yetişmesine ne kadar büyük önem verdiğini gösteriyor. Bununla gurur duyuyoruz” dedi.

Vali Baruş’un konuşmasının ardından öğrenciler, sınava hazırlanma süreçlerini anlattılar. Veliler ve öğrencilerin öğretmenleri de “Hiçbir başarı tesadüf değildir, çocuklarımız azimli, gayretli çalışmalar neticesinde bu başarıyı elde ettiler, bu durumun diğer tüm öğrencileri de motive edeceğini düşünüyoruz. Başarı elde eden tüm çocuklarımızla gurur duyuyoruz” dediler.

Vali Aydın Baruş, daha sonra öğrencilere kitap ve çeyrek altın hediye etti.

LGS’de tam puan alan öğrencilerden İrem Deniz Küçükköse’nin Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Ahmet Tağluk’un Öğretmenler Ortaokulu, Kerem Yıldırım Gözaydın’ın Özel Bahçeşehir Ortaokulu, Furkan Battal Pektaş’ın Özel Malatya Doğa Ortaokulu ve İlker Zelyurt’un da Özel Yeşilyurt Çınar Ortaokulu mezunu oldukları bildirildi. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika