Dolar : Alış : 18.3702 / Satış : 18.4033
Euro : Alış : 17.9431 / Satış : 17.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15816 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

’15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ SANCAK KOŞUSU’ YAPILACAK

14 Temmuz 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » ’15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ SANCAK KOŞUSU’ YAPILACAK
’15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ SANCAK KOŞUSU’ YAPILACAK

Malatya’da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında ’15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu’nun yapılacağı bildirildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında ’15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu’ gerçekleştirilecek. Sancak koşusu, 81 ilde aynı anda 15 Temmuz günü saat 22.00’da başlayacak. Malatya’da da gerçekleştirilecek olan ’15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu’ Kongre Kültür Merkezi önünden başlayacak ve Malatya Valiliği önünde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda sona erecek.

Konuyla ilgili Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan paylaşımda, “Ülke genelinde her yıl düzenlenmekte olan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri” ile milli birliğimize ve demokrasiye olan inancımız güçlenmektedir. İnanç, dirayet, birlik ve beraberlik ruhuyla ay yıldızlı sancağı taşımak,  milli birlik ve beraberlik ruhunu topluma göstermek, hatırlatmak, tüm şehitlerimizin ve 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlarımızın anısını yaşatmak amacıyla, 15 Temmuz 2020 tarihinde, sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek ülke genelinde 81 ilde aynı anda 15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu etkinliği yapılacaktır. Bu kapsamda; 15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu ilimizde de gerçekleştirilecektir” ifadelerine yer verildi.

“Demokrasi Bilinci, Elden Ele Taşınan Bir Bayrak Yarışıdır” sloganıyla gerçekleştirilecek olan ’15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu 81 ilde yapılacak. 15 Temmuz’da 25 sporcunun katılacağı sancak koşusunda, her koşucu 100 metre koştuktan sonra ay yıldızlı sancağı diğer sporcuya devredecek. Toplam 2 bin 200 metre mesafenin koşulacağı ’15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu’ tüm illerde 22.00’da başlayacak. Emniyet ve sağlık görevlilerinin de eşlik edeceği sancak koşuya ildeki sporcular katılacak.

’15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu’ ile ilgili diğer talimatlar şöyle: “Etkinlik kapsamında tasarımları genel müdürlüğümüz tarafından yapılacak olan spor kıyafetleri ve maskeler, il müdürlükleri tarafından temin edilecek ve dağıtılacak. İllerde sporcu seçiminde gönüllülük esasına dayalı ve başarı derecesine göre öncelik tanınacak. Sancak koşusunun son bulduğu şehir meydanı, 15 Temmuz’da şehit olmuş 251 vatandaşımızın isimlerinin ve posterlerinin olduğu pankart, bayrak, flama ile donatılacak. Sancağı taşıyan son koşucunun özel sporcu olmasına öncelik verilecek. Sancak koşusunda engelli sporculara mümkün mertebe yer verilecek. Etkinliğe katılan sporculara Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri tarafından katılım belgesi verilecek. Başlangıç, Kongre Kültür Merkezi önü bitiş, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Valilik önü.” HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika