Dolar : Alış : 12.6595 / Satış : 12.6823
Euro : Alış : 14.2793 / Satış : 14.3050
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya13°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15536 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AĞBABA: “DEVLETİN KURUMU UYUŞTURUCUNUN LOJİSTİK MERKEZİ OLMUŞ”

18 Kasım 2021
Ana Sayfa » GÜNDEM » AĞBABA: “DEVLETİN KURUMU UYUŞTURUCUNUN LOJİSTİK MERKEZİ OLMUŞ”
AĞBABA: “DEVLETİN KURUMU UYUŞTURUCUNUN LOJİSTİK MERKEZİ OLMUŞ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde ele geçirilen 5 bin adet uyuşturucu hapla ilgili TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada AKP’li vekillere sert sözlerle yüklendi. Bakan Derya Yanık’a istifa çağrısı yapan Ağbaba “Devletin resmi plakalı aracı uyuşturucu sevki yapıyor” dedi.

30 Ekim tarihinde güvenlik güçlerince yapılan uyuşturucu operasyonunda Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde 5 bin uyuşturucu hap ile İl Müdürlüğü şoförünün evinde 4 bin 300 adet sentetik hap ele geçirilmişti.

Kamu kurumunda uyuşturucu zulalanmasını “skandal” olarak niteleyen Ağbaba, Meclis’te şunları söyledi:

“Türkiye’de her gün bu kadar da olmaz dediğimiz olaylar yaşanıyor. Maalesef bugün anlatacağım olay büyük bir skandal, büyük bir ayıp, büyük bir rezilliktir. Olay, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde yaşanıyor. 30 Ekim’de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün şoförüyle ilgili polis bir operasyon yapıyor. Evinde 4.300 adet, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde 5 bin adet uyuşturucu hap ele geçiriliyor. Yanlış duymadınız, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün binasında tam tamına 5 bin adet uyuşturucu hap ele geçiriliyor. Hatta daha büyük bir skandalı söyleyeyim: Polis kontrolünde yakalanmasın diye sevkiyat da devletin resmî plakalı aracıyla yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, âdeta, uyuşturucunun lojistik merkezi olmuş durumda. Uyuşturucu haplar devletin kurumunda saklanıyor ve sevk ediliyor.”

Ağbaba konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Başka iddialar da var: 30 Ekim’de operasyon yapılıyor. Bu işin önceden de yapıldığı iddiası var. 31 Ekim’de fail tutuklanıyor ama bunun yıllara göre daha da yapıldığı söyleniyor. Tekrar söylüyorum: Uyuşturucu haplar devletin kurumunda zulalanıyor ve satılıyor. 30 Ekim tarihinden önce poşetler içerisinde devletin kurumundan mallar çıkarılıyor. Bu kadar da değil; Eylül ayında bu araç bir hafta boyunca Malatya’da kayboluyor, Sağlık İl Müdürlüğü’ne görevlendirildiği söyleniyor, bunun da naylon olduğu, Sağlık İl Müdürlüğü’nde böyle bir görevlendirmenin gözükmediği belirtiliyor. Burada sorulması gereken bazı sorular var. Bu uyuşturucu işi ne zamandan beri devam ediyor, bu uyuşturucu kime satılıyor, kimler tarafından satılıyor ve bu uyuşturucu işinin içerisinde hangi bürokratlar, kimler var? Bunun cevaplandırılması gerekiyor. 30 Ekim’de ortaya çıkıyor bu olay. Bu olay ortaya çıktıktan sonra personel çalışmaya devam ediyor, bir hafta sonra açığa alınıyor. Bugün biz gündeme getirmesek kamuoyunun bilgisi olmayacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın görevi ne? Kanunda Madde 7’de deniliyor ki: “İldeki çocuk ve gençleri uçucu ve uyuşturucu madde gibi zararlı alışkanlıklara maruz kalmasını önlemek”. Burada tuz kokmuş tuz. Yavrularımızı korumakla, onlara sahip çıkmakla görevli il müdürlüğünde uyuşturucu ticareti yapılıyor. Yanlış duymadınız. Çocuklarımızı korumakla görevli, yetim öksüz çocuklarımıza sahip çıkması gereken kurumda maalesef uyuşturucu ticareti yapılıyor. Normal bir ülkede olsa yerin yerinden oynaması lazım.” (HABER MERKEZİ)

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika