...
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15753 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AKMERCAN ORTAOKULU TÖRENLE AÇILDI

09 Haziran 2022
Ana Sayfa » EĞİTİM » AKMERCAN ORTAOKULU TÖRENLE AÇILDI
AKMERCAN ORTAOKULU TÖRENLE AÇILDI

 

Vali Hulusi Şahin açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere gittiği Akçadağ İlçemizde İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesini ziyaret ederek İlçe Kaymakamı Ümit Fırat Böçkün ve İlçe Belediye Başkanı Ali Kazgan’dan ilçede yapılan çalışmalar ve hizmetler hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlık ve Belediye ziyaretlerinin ardından Vali Hulusi Şahin, İş İnsanı Gazi Akmercan tarafından Akçadağ’da yapılan Akmercan Ortaokulu’nun açılış törenine katıldı.

Vali Hulusi Şahin törende yaptığı konuşmada, Akmercan Ailesinin Türkiye’nin bir ucundan öteki ucuna birçok hayır işini sessiz sedasız yaptığını belirterek, İş İnsanı Gazi Akmercan’ın işlerinde titiz, disiplinli, ahlaklı ve büyük çapta ülkemize katma değer oluşturan, istihdam sağlayan çok önemli bir şirketler grubunun sahibi olduğunu, bunun yanında hayır işlerini de beraberinde yürüttüklerini gördüğünü belirterek bundan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

Okul binalarında bir kalite ortaya koyulursa, bunun öğrenciye de, öğretmene de sirayet edeceğini ve eğitimin kalitesinin hızla olumluya doğru yöneleceğine değinen Vali Şahin, buradan yetişecek olan öğrencilerin memlekete hizmet edeceğini söyledi.

Vali Şahin, Akçadağ ilçesinin mütevazı bir ilçe olmasına rağmen Fen Lisesi ile birlikte 10 adet liseye sahip olduğunu, liselerin kalitesinin yanında eğitim, öğretim kadrosunun da çok iyi niyetli ve fedakâr olduğunu, velilerimizin de bu güzelliklere destek vermeleri halinde öğrencilerimizin başarılarının çok iyi noktalara geleceğini söyledi.

Vali Şahin, İlçemiz eğitimine önemli katkı sunacak bu güzel eserin kazandırılmasını sağlayan Akmercan Ailesi ve emeği geçen herkese teşekkür ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Program sonunda açılışı yapılan okul binası Vali Şahin, Akmercan Ailesi ve protokol tarafından gezilerek incelendi. (HABER MERKEZİ)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika