Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya5°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15051 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ARAPGİR’DEKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN ARSASINI TOKİ İSTİYOR

10 Ekim 2020
Ana Sayfa » Genel » ARAPGİR’DEKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN ARSASINI TOKİ İSTİYOR
ARAPGİR’DEKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN ARSASINI TOKİ İSTİYOR

Arapgir’de Tekke mevkiinde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait binaların yıkılmasından sonra bu alana Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nın konut yapımı için talipli olduğu açıklandı. Bununla ilgili yazışmaların başlatıldığı ve en kısa zamanda sonuç alınması için girişimlerin sürdürüldüğü öğrenildi.

Tekke mevkiinde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenci azlığı gerekçe gösterilerek önceki yıl eğitim sonlandırılmıştı. Yatılı öğrencilerin de eğitim gördüğü okul, ilçemize eğitim alanında olduğu kadar ekonomik açıdan önemli katkılar sağlıyordu.

Okulun kapatılmasının ardından 24 Ocak’taki Elazığ merkezli depremde binaların zarar gördüğü belirtilerek yapılan incelemelerin ardından kampus içerisindeki binalar ihale edilerek yıkıldı.

Kısa zamanda yıkımı gerçekleşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait 21,745 metrekare alanın ne olacağı tartışılırken burası ile ilgili ilk hamle TOKİ’den geldi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne bir yazı gönderilerek bu alana Cumhurbaşkanlığı Makamı’nın 100 bin Sosyal Konut Projesi kapsamında konut yapımı için TOKİ’ye bedelsiz olarak devredilmesi istendi.

İlçe Başkanı Taş: Takipçisiyiz

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait 21.745 metrekare büyüklüğündeki arsanın ilçemizin ihtiyacına göre değerlendirilmesi için çalışmalar başlattıklarını belirten Ak Parti Arapgir İlçe Başkanı Ebubekir Taş buranın TOKİ’ye devredilerek konut yapımında kullanılacağını açıkladı. Taş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ilçede konut ihtiyacı olduğunu, kiralık konut bulmakta vatandaşların zorlandığını, bunu çözüme kavuşturmak için TOKİ’nin devreye gireceğini söyledi.

Yapılan yazışmaların en kısa zamanda sonuçlanmasını beklediklerini belirten İlçe Başkanı Taş “Sayın vekilimiz Öznur Çalık da bu konuyla yakınen ilgileniyor. Bu alanın TOKİ’ye bedelsiz devredilerek Suluca bölgesinde daha önce TOKİ’nin yaptığı konutlara ilave olarak 3. Etap konutların da bu alana yapılması için çalışılıyor. Yıl sonuna kadar sonuç alacağımıza inanıyoruz. Bu konunun takipçisiyiz.” dedi. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika