Dolar : Alış : 12.6595 / Satış : 12.6823
Euro : Alış : 14.2793 / Satış : 14.3050
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya13°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15535 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“ARSLANTEPE’DEN YENİKAPI’YA” TEMALI MALATYA TANITIM GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

23 Ekim 2021
Ana Sayfa » GÜNDEM » “ARSLANTEPE’DEN YENİKAPI’YA” TEMALI MALATYA TANITIM GÜNLERİ DEVAM EDİYOR
“ARSLANTEPE’DEN YENİKAPI’YA” TEMALI MALATYA TANITIM GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

Malatya Konfederasyonu (MAKON) ve Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Arslantepe’den Yenikapı’ya” temalı Malatya Tanıtım Günleri devam ediyor. 21 Ekim’de başlayan etkinlik 24 Ekim Pazar günü sona erecek. Etkinlik alanını ziyaret eden Malatya Valisi Aydın Baruş Malatya’nın tanıtımı açısından iyi bir organizasyon olduğunu söyledi.

Malatya Tanıtım Günleri kapsamında etkinlik alanında İstanbul’da yaşayan Malatyalılara ve etkinliğe katılan misafirlere Malatya’da yapılan, devam eden ve yapılacak olan projelerin tanıtıldığı Malatya Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri, Kurum ve Kuruluşların stantlarını gezen Vali Aydın Baruş, İstanbul’da yaşayan memleket özlemi çeken Malatyalılara ve etkinliğe katılan misafirlere ilimizin tarih, kültür ve yöresel lezzetlerinin tanıtılması açısından Malatya Tanıtım Günleri’nin önemini vurguladı. UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesine girmeye hak kazanan Arslantepe Höyüğü’nün ilimiz için büyük önem taşıdığını ifade ederek tüm İstanbulluları “Arslantepe’den Yenikapı’ya” temalı Malatya Tanıtım Günleri’ni gezip görmeleri için davet etti.

İstanbul’da Yenikapı etkinlik alanında 24 Ekim tarihine kadar sürecek olan Malatya Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında Malatya’nın tarihi ve kültürü başta olmak üzere turistik ve doğal güzellikleri, yöresel yemekleri ve birçok ürünü misafirlere tanıtılacak. (HABER MERKEZİ)

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika