Dolar : Alış : 18.6202 / Satış : 18.6538
Euro : Alış : 19.5764 / Satış : 19.6117
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN ÖDÜLLÜ RESİM YARIŞMASI

17 Kasım 2022
Ana Sayfa » GÜNDEM » BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN ÖDÜLLÜ RESİM YARIŞMASI
BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN ÖDÜLLÜ RESİM YARIŞMASI

Battalgazi Belediyesi, ilçedeki lise öğrencileri için özel bir yarışma başlattı. Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin aydınlık yarınları gençlerin içindeki sevgi, şefkat ve merhamet duygusunu görsel olarak ifade etmesini sağlamak amacıyla “Liseler Arası Ödüllü Resim Yarışması”nın startını verdi. Sevgi, Şefkat ve Merhamet temalı Resim Yarışmasına Malatya’da merkez ve merkeze bağlı tüm resmi ve özel okullarda öğrenim gören lise öğrencileri katılabilecek. Ayrıca öğrenciler okullarından bağımsız ferdi olarak da yarışmaya katılabilecekler. 22 Kasım Salı günü başvuruların sona ereceği Resim Yarışmasının sonuçları ise 25 Kasım Cuma günü açıklanacak. Katılımcılar, 35×50 ebatlarından küçük olmaması kaydıyla sulu boya, yağlı boya, pastel boya, karakalem ve kolaj tekniklerinde en fazla 3 adet eser ile yarışmaya katılabilecekler.

Birinciye 1.500 TL, İkinciye 1.000 TL ve üçüncüye 500 TL para ödülünün verileceği yarışmada dereye girenlerin ödülleri ise 25 Kasım Cuma günü saat: 13.30’da Battalgazi Belediyesi Konferans Salonun da “Her Kadın Bir Çiçektir” konulu söyleşiden sonra takdim edilecek. 7 esere de Mansiyon ödülünün verileceği yarışmada seçilmiş olan 50 eserde Battalgazi Belediye hizmet binasında sergilenmeye hak kazanacak.

Tüm sanatsever öğrencileri ücretsiz olarak düzenlenecek olan Resim Yarışmasına davet eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz bizim umudumuz, geleceğimiz ve en değerli varlıklarımızdır. Tarih başkenti ilçemizde güzel bir yarışmanın daha startını gençlerimiz için verdik. Bizler sizin hayal gücünüzden, yaratıcığınızdan ve umudunuzdan güç alıyoruz. Sevgiyi, şefkati, merhameti sizin gözünüzden görmek ve sizlerin çizdiği resimlerle ilçemizi donatmak için Resim Yarışmasının startını verdik. Tüm öğrencilerimizi bu özel yarışmamıza davet ediyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika