Dolar : Alış : 18.3702 / Satış : 18.4033
Euro : Alış : 17.9431 / Satış : 17.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15816 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BÖYLEDİR MALATYA’NIN EVLATLARI

02 Nisan 2014
Ana Sayfa » Genel » BÖYLEDİR MALATYA’NIN EVLATLARI
BÖYLEDİR MALATYA’NIN EVLATLARI

Azgınlaşan kapitalizmin rekabetçi aşamasında, eğitim alanında da körüklenen rekabet ortamında “ İşte Rekabet Böyle Olur” dercesine elde edilen başarı, sanki Anadolu’muzun doğusundan doğan ve hiç batmayacak olan bir güneş gibi bütün yurdumuzu aydınlattı.

Bu güneş, beni, İzmir’de sardı; ısıttı, sevindirdi, duygulandırdı…

İki milyon yedi bin altı yüz elli altı öğrencinin katıldığı YGS sonuçları, 29 Mart 2014 Cumartesi günü açıklandı.

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) Türkiye birincisi Malatya’dan çıktı. YGS-3, YGS-4 ve YGS- 5 puanlarında birinci olan Malatya Fen Lisesi öğrencisi Oğuz Türkyılmaz, YGS-1 puanında ikinci, YGS-2 puanında beşinci, YGS-6 puanında ikinci oldu

Bir zamanlar, binlerce öğrencinin, sorulan sorulardan hiçbirini yanıtlayamayarak sıfır puan aldığı bilgisi çok üzüntü veren bir durum olmasının yanında; Malatya’dan bir öğrencinin YGS birincisi olması “Böyledir Malatya’nın Evlatları” dedirtircisine çok sevindirici olmuştur.

YGS sonuçlarının açıklanması aşamasında, her Malatya sözcüğü geçtikçe sevincim ve heyecanım arttı, hatıralarıma gömüldüm kaldım.

Arapgir Lisesi’ndeki öğretmenlik  yıllarım, öğretmen arkadaşlarım, öğrencilerim; gözlerimde canlandı ve ben, bunları tekrar yaşadım.

Kıt ve sığ olanaklarla ve yokluk ve yoksulluklar içersinde, ülke çapında bu denli bir başarının elde edilmesi, her türlü takdirin üstündedir. Bu başarıları elde eden, Malatya’nın adını ulusal ve uluslararası eğitim platformlarında dile getirterek, Malatya’nın tanıtılmasında da önemli bir görev yapmış olan evlatlarımızı, bu evlatlarımızı yetiştiren ailelerini, öğretmenlerini, yöneticilerini yürekten kutluyorum, başarılarının sürekli olmasını diliyor ve bekliyorum…

Son derece olumsuz koşullar altında, ulusal düzeyde başarılar elde eden bu evlatlarımıza, hamiyet ve hayırsever Malatyalı hemşerilerimizin sahip çıkacaklarına ve yardımcı olacaklarına inanıyor ve bekliyorum.

Her başarılı olan evladımıza yapılacak olan yardım ve destekler, bu evlatlarımıza moral ve güç verecektir. Bunun için birkaç kişinin oluşturacağı çekirdek örgütlenme etrafında, kar yumağı gibi “ben de varım” diyenlerce çoğalacak olan bir yapılanmaya ulaşan “sandık” ya da bir “vakıf” kuruluşu gerçekleştirilebilir.

Malatya ve Malatyalılar, böylesi bir kuruluşu gerçekleştirecek geleneğe ve her türlü birikime sahiptir.

Bu başarılı evlatlarımızı ve başarılarla gelecek nice evlatlarımızı sahipsiz bırakmayalım; bu evlatlarımıza ve başarılarına sahip çıkalım.

Malatya’ya ve Malatyalılara da yakışan budur…

Tekrar tebrikler, emeği geçen herkese…

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

fatih aydin
03 Nisan 2014 - 18:37

Tesbitiniz çok doğru .

MEHMET DÖNMEZ
05 Nisan 2014 - 20:45

Kaleminize, yüreğinize sağlık…

tülay kutlu
08 Nisan 2014 - 11:19

fikirleriniz çok güzel.faydalanmak gerekir.

Bülent Bilgen
09 Nisan 2014 - 22:56

Güzel tesbit.. Gereken hemen yapılmalı…

AHMET BOZTEPE
10 Nisan 2014 - 20:33

bilgi ve birikimlerinizi MMalatyamızla paylaşmanız bizleri mutlu etti. başarılar dilerim.

AHMET BOZTEPE
10 Nisan 2014 - 20:35

Bilgi ve birikimlerinizi Malatya’mızla paylaşmanız bizleri mutlu etti. Başarılar dilerim.

İlgili Terimler :
TemaFabrika