Dolar : Alış : 18.3702 / Satış : 18.4033
Euro : Alış : 17.9431 / Satış : 17.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15816 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇEVRE TEMİZLİĞİ İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

14 Temmuz 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » ÇEVRE TEMİZLİĞİ İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER
ÇEVRE TEMİZLİĞİ İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

Yeşilyurt Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu, çevre temizliği ve sıfır atık konusunda farkındalık oluşturmak için, Yeşilyurt Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü ile birlikte, ambalaj atığı toplama ayırma tesisine bisiklet turu programı düzenledi.

50 kişiden oluşan bisikletçi grup Yeşilyurt belediyesi ambalaj atığı toplama ayırma tesisini ziyaret ederek, atıkların geri dönüşümü hakkında bilgi aldı.

Programa Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Berber, Yeşilyurt Belediyesi Sıfır Atık Müdürü, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş, Bisiklet Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Ekici ve 50 bisikletçi katılım gösterdiler.

Bisikletçileri karşılayan Yeşilyurt belediye başkan yardımcısı Bekir Karakuş, yaptığı konuşmada; “Gelecek nesillere temiz ve güzel bir dünya emanet etmek adına sürdürdüğümüz sıfır atık projemizin yerinde, sizleri ağırlamaktan onur duyduk. 2019 yılında 1.359 belediye arasında ilk 5’e girmemiz çevre yatırımlarından ne denli başarılı olduğumuzu gözler önüne sermiştir. Bizler gelecek nesillere daha temiz, daha yeşil bir dünya bırakmak için, durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında 1.478 ton kâğıt geri dönüştürülüp 25.132 adet ağaç kurtarıldı. 1.090 ton plastik geri dönüşümü sağlanırken, 17.767 varil petrolden tasarruf sağlandı. 396 ton cam geri dönüştürülüp, 475 ton ham madde tasarrufu sağlandı. 352 ton metal geri dönüştürülüp,  458 ton hammadde tasarrufu sağlandı. İlçe genelinde 12 ton bitkisel atık yağ toplanırken, 8.075 metreküp depolama alanı kazanç sağlandı. Sıfır atık ve çevre konusunda duyarlılığınız ve bilinçli olmanız bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu programda emeği geçen Yeşilyurt kent konseyi bisiklet çalışma grubuna ve bütün bisiklet severlere teşekkür ediyor, oksijensiz bir dünya için pedal çevirmeye devam diyoruz.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından tesis hakkında bilgi alan bisiklet severler programdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Programın ardından bisikletliler Beylerderesi gölet çevresinde pedallayarak temiz hava aldılar.  HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika