Dolar : Alış : 6.0463 / Satış : 6.0572
Euro : Alış : 6.7549 / Satış : 6.7670
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya27°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13750 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP 2 İLÇE ADAYINI ÖNSEÇİMLE BELİRLEYECEK

26 Kasım 2018
Ana Sayfa » GÜNDEM » CHP 2 İLÇE ADAYINI ÖNSEÇİMLE BELİRLEYECEK
CHP 2 İLÇE ADAYINI ÖNSEÇİMLE BELİRLEYECEK

CHP Malatya İl Örgütü yerel seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Hekimhan ve Kuluncak ilçelerinde adaylarını önseçimle belirleyeceklerini açıkladı.

31 Mart tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlanan ve 2 olan belediye sayısını artıracaklarını belirten CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Her seçim bölgesinde hangi yöntemle aday belirlersek daha başarılı bir sonuç alırız diyerek çalışmalar yapıyoruz. İl örgütümüz tarafından bütün ilçelerimizde yaklaşık iki aydır aralıksız saha çalışmaları gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Malatya’ya gelen 4 milletvekilinin alan taraması ve örgütlerle yaptıkları görüşmelerin ardından Hekimhan ve Kuluncak ilçelerinde önseçim yapma kararı aldık. Hekimhan ve Kuluncak’ta yapacağımız önseçim bütün üyelerimizin katılımı ve parti gözetiminde gerçekleştirilecek. Genel merkezimizin ilgili genelgesi doğrultusunda 30.09.2018 tarihinden önce üyelikleri Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilmiş ve kesinleşmiş kişiler oy kullanabileceklerdir. Parti meclisimiz tarafından Türkiye genelinde önseçim yapılacak ilk 15 ilçeden 2 sinin Malatya’da olması da ayrı bir önem ifade etmektedir. Önseçim yapılacak ilçelerde üyelerimizin en doğru kararı vereceğine yürekten inanıyor, örgütlerimize başarılar diliyoruz ” dedi.

Kiraz açıklamasının devamında; “Gerek örgütümüz, gerek genel merkezimiz tarafından çok titiz bir çalışma yürütülmektedir. İl örgütümüzle alanda yaptığımız çalışmaları önseçim, anket ve kamuoyu yoklamaları ile destekleyerek her ilçede ve büyükşehirde en doğru ismi bulma ve aday gösterme gayretindedir. Diğer ilçelerimizde de anket ve kamuoyu yoklamalarında net sonuç alabildiğimiz adayları açıklayacağız. Net sonuç alamadığımız yerlerde farklı yöntemler talep edeceğiz. 31 Martta çok önemli başarılara imza atıp, 2 olan belediye sayımızı katlayacağız. Ayrıca, büyükşehirde de iddialı bir şekilde Malatyalıların oylarına talip olacağız. Örgütümüz, hiçbir ilçede hiçbir aday adayına daha yakın veya daha uzak değil, o ilçe halkının, üyelerimizin ve örgütümüzün kararı koşulsuz bir şekilde il örgütümüzün de kararı olarak kabul görecektir. Yerel seçimlerde başarı için çalışmalarımızı yoğun şekilde devam ettiriyoruz” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika