Dolar : Alış : 8.4139 / Satış : 8.4290
Euro : Alış : 10.0084 / Satış : 10.0264
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15406 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘GELİNCİK TEPESİ KOMİSYONU’ SAHA ARAŞTIRMASINA BAŞLADI

23 Ekim 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » ‘GELİNCİK TEPESİ KOMİSYONU’ SAHA ARAŞTIRMASINA BAŞLADI
‘GELİNCİK TEPESİ KOMİSYONU’ SAHA ARAŞTIRMASINA BAŞLADI

Kent Konseyi’nin Gelincik Tepesi’ne kurulan alanın daha yaşanabilir kılınması için çözüm önerileri ortaya koymak ve ilgili birimlere iletmek amacıyla oluşturduğu “Gelincik Tepesi Komisyonu” saha araştırmalarına başladı. Mimar, mühendis, arkeolog, tarihçi ve sosyolog alanlarında uzman kişilerden oluşan heyet Gelincik Tepesi’ne giderek projelendirme çalışmaları için yerinde tespitlerde bulundu.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, Gelincik Tepesi’ni, Margap Göleti’ni ve Tüllük Tepesi’ni içine alacak şekilde yeşil alan, rekreasyon alanı ve tabiat parkı hüviyetini kazandıracak bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyerek, “ Bu alan ile ilgili yapılacak proje çalışmalarını ilgili birimler ile koordineli olarak Malatya’mıza kazandırmayı temenni ediyoruz” dedi. Malatya Mimarlar Odası Başkanı Yunus Emre Fidanel, bölgenin daha ileriye taşınması ve şehrin doğru planlanması için yapılan tüm çalışmaların destekçisi olduklarını söyledi.

MİSAM Çalışma Grubu Temsilcisi Abdullah Korkmaz ise, Aslantepe Höyüğü’nü de kapsayacak şekilde bir çalışma yürüttüklerini ifade ederek, yapılacak çalışmanın Malatya’nın kültürel mirasına sahip çıkacak bir çalışma olduğunu belirtti. Kent Konseyi’nden alınan bilgiye göre sahada elde edilen veriler ışığında komisyonda yer alan ve alanında uzman kişilerin katkısıyla en kısa sürede proje önerisinin hazırlanacağı ve kamuoyunun bilgisine sunulacağı belirtildi. HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika