Dolar : Alış : 7.4485 / Satış : 7.4619
Euro : Alış : 9.0235 / Satış : 9.0397
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya-3°CSoğuk

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15063 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

GÜZEL ŞEYLER YAZMAK İSTİYORUM

12 Ocak 2021
Ana Sayfa » Genel » GÜZEL ŞEYLER YAZMAK İSTİYORUM
GÜZEL ŞEYLER YAZMAK İSTİYORUM

Koca bir yılı geride bırakırken kimse 2020 yılı için güzel şeyler söyleyemez. Acısıyla, tatlısıyla, iyisiyle, kötüsüyle bir çok sorun yaşadık. Bunların bir kısmı kendi irademiz dahilinde olurken; bir kısmı irademiz dışında gelişmiştir. Bireysel acılarımız yanında üst üste gelen felaketler tüm toplumsal reflekslerimizi alt üst etmiştir.

İnsanların acılarının  bile paylaşma şansının olmadığı bir süreçte güzel şeylerden bahsetmek mümkün mü?

Bundan sonra ne zaman güzel şeyler yazabiliriz… Bu konuda herhangi bir tarih ve zaman vermek mümkün görünmemektedir. Artık olaylar kişilerin ve toplumların iradesi dışında gelişmektedir.

Ne zaman toplumda bir iyileşme, bir düzelme, bir birliktelik ortaya çıksa birileri bir çomak sokmakta; tüm planlar, projeler, güzel şeyler alt üst olmaktadır. Bir üst akıl tüm toplumları dizayn etmeye devam etmektedir. Öyle görünüyor ki üst akıl kafamızı kaldırdığımızda sopayı hemen indirmek için hazır beklemektedirler.

Görüyorsunuz; gözle görülmeyecek kadar küçücük bir virüs sayesinde dünyayı ayağa kaldırmayı becerebiliyorlar. Tüm üretim tesislerini, tüm işyerlerini, tüm okulları kapatabiliyorlar. Tüm insanları içeriye kilitleyebiliyorlar…

Peki bu insanlar ne yiyecek, ne içecek, nasıl geçinecek?… Bunları düşünen var mı? Hayır!…

İlla “benim dediğim olacak” diye milyonları açlığa terk etmeye kimsenin hakkı yoktur.

İşte bu nedenle artık 2021 yılında bu kaos, bu karanlık bitsin diyorum. Tepemizde dolaşan kara bulutlar bir an evvel gitsin istiyorum.

Tüm millet olarak el ele verdiğimizde aşamayacağımız sorun yoktur. Bundan sonra güzel şeyler yazmak umudu ile yeni yılda herkese mutlu, huzurlu, sevgi dolu günler diliyorum.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika