Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15943 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HAYIRLI OLSUN

12 Aralık 2015
Ana Sayfa » Genel » HAYIRLI OLSUN
HAYIRLI OLSUN

Bir buçuk yılda yaşanan gergin ve yorucu üç seçimin ardından nihai sonuçta tek parti  toplumun yarısının oyunu almış; ezici bir üstünlükle seçimleri kazanmıştır. Umarım bu üstünlük seçim süreçlerinde ve daha öncesi yaşanan gerginliklerle sıkıntılara çözüm üretebilir. Böylece ülkemiz bir kaos ve terör ortamına sürüklenmeden selametle yoluna devam eder.

Böyle öyle sanıyorum ki, seçmenler bu özlem ve duygu içerisinde oylarını kullanarak tek parti iktidarını benimsediler ve böyle devam etmesini istediler.

Bugünden sonra çok şey konuşmanın kimseye bir şey kazandıracağı inancında değilim. Aksine gerginlikler ve kutuplaşmalar tırmanır ve istenilen istikrar ortamı sağlanamaz. Bu noktada siyasilerin söylemlerine dikkat etmeleri, bundan sonraki gelişmelerde önemli katkılar sağlayacaktır.

Ülkemiz etrafının ateşle çevrildiği bir ortamda önce siyasilerin, sonra toplumun birbirini kucaklaması gerekir. Aksi taktirde bu ateş çemberinden kolay kolay çıkamayız ve bu durum onarılması güç tahribatlara ve acılara sebebiyet verir. Bundan dolayı kardeşlik ve huzur ortamının  tesis edilmesi konusunda önce siyasilere büyük sorumluluklar düşmektedir.

Bunun yanında toplumun her bireyine, yani bizlere ayrı ayrı sorumluluklar ve görevler düşmektedir. Çünkü bu ülke hepimizin ve yaşam alanlarımız ortak. Yaşam koşullarımız birbirine benzer. Muhtaç olduğumuzda veya ihtiyaç hissettiğimizde kim olursa olsun, ne olursa olsun  en yakın komşumuzun kapısını çalacağız. Başka birileri gökten zembille inip bize destek sağlamayacak.

Onun için; kırgınlık, küskünlük, dargınlık gibi geleneklerimize uygun düşmeyen saplantılarımızdan kurtulmamız gerekir. Sıkıntılarımızı, sorunlarımızı ancak birbirimizi kucaklayarak ve paylaşarak aşabiliriz. Bu ateş çemberini ancak böyle yarabiliriz.

Herkesin, her kesimin aynı duyarlılık ve tutarlılık içerisinde olması dileğiyle…

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika