Dolar : Alış : 7.5720 / Satış : 7.5857
Euro : Alış : 8.9430 / Satış : 8.9591
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14733 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ’NİN GENEL KURULU YAPILDI

16 Ocak 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ’NİN GENEL KURULU YAPILDI
KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ’NİN GENEL KURULU YAPILDI

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” gündem maddesi ile Olağan Genel Kurulu yapıldı.

MABESEM Konferans Salonunda düzenlenen Genel Kurul’a Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın eşi Hafize Gürkan, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İnanç Kara Ölmeztoprak, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan ve kadın meclisi üyeleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra konuşmalarını yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın eşi Hafize Gürkan, kadınların toplumun temel taşı olduğunu söyleyerek, özellikle aile temelini sağlam oluşturmada kadınlara çok büyük görevler düştüğünü söyledi. Kent Konseyi Kadın Meclisinin birbirinden farklı ve anlamlı çalışmalar yaptığını ifade eden Gürkan, “Bundan sonraki yapılan tüm çalışmalara bende elimden geldiğince katılmaya ve katkı sunmaya çalışacağım” dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan bireylerin kendilerini ifade etme noktalarında Kent Konseylerinin önemli bir role sahip olduğunu söyleyerek, özellikle kadınların bu platformda kendileri ve yaşadıkları kent için yapmış oldukları çalışmaların takdire şayan olduğunu vurguladı.

Artan, Kadın Meclisi Genel Kurulu ile belirlenecek yeni yürütme kurulunun Malatya’da yaşayan kadınlar için özverili çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ettireceklerine inandığını söyledi.

Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, kadın meclisi olarak yapmış oldukları ve bundan sonra yapmayı planladığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yapmış oldukları çalışmalarda olumlu geri dönüşler aldıklarını ve bundan çok memnun kaldıklarını ifade eden Bulut, “ Bir kadının derdiyle dertlenmemiz ve ufakta olsa yüzünde bir tebessüm olduğunu görmemiz bizlerin tüm yorgunluğunu unutturuyor” dedi.

Kadın Meclisi olarak aynı istikrar ve hızla çalışmalara aralıksız devam edeceklerini ifade eden Bulut, “ Bizlere bu imkânları sunan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından divan heyeti oluşturuldu. Divan Başkanı’nın genel kurula sunduğu liste oy çokluğu ile kabul edildi. Programın dilek ve temenniler kısmında söz alan kadın meclisi üyeleri, yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını belirterek kadın meclisi yürütme kurulu ekibine teşekkür ettiler.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri

Saliha Bulut  - Kadın Meclisi Başkanı
Nazire Dirikolu  - Yürütme Kurulu Üyesi
Nazife Yeniceli  - Yürütme Kurulu Üyesi
Sezgin Hadiç  -  Yürütme Kurulu Üyesi
Ayşegül Kama  - Yürütme Kurulu Üyesi
Nigar Doğan – Yürütme Kurulu Üyesi
Songül Akkılıç-Yürütme Kurulu Üyesi
Dilek Akyüz-Yürütme Kurulu Üyesi
Av. Zeliha Gültekin-Yürütme Kurulu Üyesi
Nilüfer Kısak-Yürütme Kurulu Üyesi

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika