Dolar : Alış : 12.6595 / Satış : 12.6823
Euro : Alış : 14.2793 / Satış : 14.3050
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya13°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15536 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KIŞ TEDBİRLERİ TOPLANTISI VALİ BARUŞ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

06 Kasım 2021
Ana Sayfa » GÜNDEM » KIŞ TEDBİRLERİ TOPLANTISI VALİ BARUŞ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI
KIŞ TEDBİRLERİ TOPLANTISI VALİ BARUŞ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

Malatya merkez ve ilçelerinde karla mücadele kapsamında yapılacak olan çalışmalarda alınacak tedbirleri görüşmek, değerlendirmelerde bulunmak ve ilgili birimler arasında koordinasyonu sağlamak üzere Vali Aydın Baruş başkanlığında, Kış Tedbirleri Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.

Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Vali Aydın Baruş, Battalgazi Kaymakamı Abdül Kadir Duran, Yeşilyurt Kaymakamı Osman Uğurlu, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Vali Baruş, Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden yararlanmasında herhangi bir sorun yaşamaması, kış mevsiminde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine zarar verecek olasılıkların ortadan kaldırılması amacıyla toplantının düzenlendiğini ve bu konuda kurumlarımızın yapması gerekenler ile atılacak adımların konuşulacağını belirten Vali Baruş; “Kış tedbirlerinin çoğunu trafik tedbirleri oluşturuyor. Karayolları ile birlikte, doğal afet olan çığ düşmesi, yolların kapanmasına karşılık kurtarma hizmetleri gibi hususları da gündeme alıyoruz. Bu noktada kurumlar arası işbirliği çok önemli. Olağanüstü bir durumda kurumlarımızın birlikte hareket etmesi önemli. Karayolları ile birlikte büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz kurtarma hizmetlerinde sağlık müdürlüğümüz, emniyet, jandarmamız ve askeri kurtarma ekiplerimiz birlikte hareket etmesi gerekiyor. İlçelerde de karayolları ile birlikte kaymakamlıklarımız ve yerel yönetimlerimiz birlikte hareket etmeli. Yol kapanması veya doğal afet durumlarında yapılması gereken adımları ele alacağız” dedi.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Deniz kış tedbirleri kapsamında alınacak önlemler ve yapılması gerekenler hakkında sunum gerçekleştirdi. Ardından Karayolları 81. Şube Şefi Erkan Erkmen, ilimizin diğer iller ile ilçeler arasındaki bağlantısını sağlayan karayollarında kış tedbirleri kapsamında alınacak önlemler hakkında sunum gerçekleştirdi.

Toplantıda, yağmur, kar yağışı, tipi, buzlanma ve sis hallerinde trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik alınması gereken tedbirler ve karla mücadelede kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonun sağlanması konularında fikir alışverişinde bulunuldu. (HABER MERKEZİ)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika