Dolar : Alış : 32.5000 / Satış : 32.5586
Euro : Alış : 34.6207 / Satış : 34.6830
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15943 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SANAYİ VE TEKNOLOJİ İŞ BİRLİĞİ KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

02 Temmuz 2022
Ana Sayfa » EKONOMİ » SANAYİ VE TEKNOLOJİ İŞ BİRLİĞİ KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ
SANAYİ VE TEKNOLOJİ İŞ BİRLİĞİ KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sanayi ve Teknoloji İş Birliği Kurulu (SANTEK)” 2022 yılı 1. dönem toplantısı Vali Hulusi Şahin başkanlığında yapıldı.

Toplantıya Vali Hulusi Şahin, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Aladağ, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı, Ticaret İl Müdürü Ahmet Demirbağ, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Vahap Toman, FKA Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, TSO Meclis Başkanı Hasan Özkan, 1. ve 2. OSB Yönetimleri, İş İnsanları ile Öğretim Üyeleri katıldı.

Malatya Valiliği 2 Nolu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı tarafından yapılan ilimizde 2022 yılı Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayeli (SANTEK) 4. Düzey toplantısı ile ilgili görüşülecek temaların, modüllerin, paydaşların ve görev dağılımlarının tespiti hakkında bilgilendirme sunumu ile başladı.

TSO Başkan Danışmanı Murat Yerlikaya tarafından Sanayi işletmelerinin, verimlilik ve dijital dönüşüm modellerinin geliştirilmesi ve uygulanması amacıyla ilimizde yapılması planlanan Malatya Yetkinlik ve dijital Dönüşüm Merkezi (Model Fabrika) kurulum sürecinin hızlandırılmasına yönelik çalışmaların belirlenmesi hakkında yapılan bilgilendirme sunumunun ardından Malatya OSB MYO Müdürü Dr. Cemal Koyunoğlu, Sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü ve yetkinliklerinin karşılanmasına yönelik yapılacak çalışmalarının belirlenmesi hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

Toplantıda sunumların ardından katılımcıların görüş ve önerileri alındı. (HABER MERKEZİ)

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika