Dolar : Alış : 6.8514 / Satış : 6.8638
Euro : Alış : 7.7309 / Satış : 7.7448
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14572 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

VALİ BARUŞ, DEPREM SONRASI TAŞINAN OKULLARI ZİYARET ETTİ

20 Şubat 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » VALİ BARUŞ, DEPREM SONRASI TAŞINAN OKULLARI ZİYARET ETTİ
VALİ BARUŞ, DEPREM SONRASI TAŞINAN OKULLARI ZİYARET ETTİ

Vali Aydın Baruş, deprem sonrası Hafize Özal Kız Meslek Lisesi’nin taşındığı Selçuklu Ortaokulu’nu ve Feyzullah Taşkınsoy Ortaokulu’nun taşındığı Niyazi Mısri İlkokulu’nu ziyaret etti.

İlk olarak Selçuklu Ortaokulu’nu  ziyaret eden Vali Baruş’u burada Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı karşıladı. Milli Eğitim Müdürü Tatlı’dan okulun fiziki ve eğitim durumu hakkında bilgi alan Vali Baruş, sınıfları gezerek öğrencilerle deprem ve deprem tedbirleri konusunda sohbet etti. Hafize Özal Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin eğitimlerinin daha iyi koşullarda sağlanması için gerekli atölyelerin hazırlanması konusunda ilgililere talimat verdi.

Selçuklu Ortaokulunu  ziyaretinin ardından Niyazi Mısri İlkokulu’nu ziyaret eden Vali Baruş’u burada Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay karşıladı. Milli Eğitim Müdürü Tatlı ve okul müdüründen okulun fiziki ve eğitim durumu hakkında bilgi alan Vali Baruş, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Konuyla ilgili valilik tarafından yapılan açıklamada, “Öğretmenlerle toplantı yapan Vali Baruş, ziyaret ettiği okullarda öğretmenlerle bir araya gelerek, talep ve sorunlarını dinlediklerini ifade ederek, okullarda başarının daha da artması için öğretmenlerle tanışmaya ve istişarede bulunmaya önem verdiklerini kaydetti. Sözlerinin devamında  afet döneminde yaşanan sıkıntıların bir an önce atlatılması, çocuklarımızın geleceğe yönelik eğitimlerinin daha iyi olması için daha gayretli ve özverili çalışılması gerektiğini söyledi. Öğretmen ve velilerin uyumunun önemine değinen Vali Baruş, öğrencilerinizle güler yüzlü, tatlı dilli ve şefkatle iyi bir iletişim kurduğunuz takdirde başarı seviyeleri yükselir” dedi. Ayrıca Selçuklu Ortaokulu öğrencilerinin okula ulaşım sıkıntısı yaşadığını öğrenen Vali Baruş, Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’ya sorunun çözülmesi talimatını verdi. Vali Baruş, öğrencilere kitap hediye ederek okullardan ayrıldı. “ denildi. HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika